Рівненська торгово-промислова палата

Rivne Chamber of Commerce & Industry

«Ми впевнено дивимось у майбутнє
і відкриті до ділового співробітництва!»

Волинські торгиВолинські торги 2019 №115 (115) — Сервіс-контакт № 3 (115) березень 2007 Інформація для бізнесу
         26 квітня день інтелектуальної власності
У будь-якій цивілізованій країні права інтелектуальної власності повинні бути такими ж святими і непорушними, як і право приватної власності. 5 березня 2007 року було оприлюднено рейтинг захищеності прав власності серед 70 найбільших країн світу. Україна в ньому посіла "почесне" 58 місце.


Рейтинг складено на основі загальної оцінки захищеності прав власності з допомогою індексу (International Property Rights Index, IPRI), яку провела організація Альянс прав власності (Property Rights Alliance) за підтримки відомого економіста, президента Інституту Свободи і Демократії Ернандо де Сото.

1 — Норвегія 8,3
2 — Нідерланди 8,2
3 — Данія 8,1
6 — Велика Британія 8,1
7 — Німеччина 8,1
11 — Фінляндія 7,9
13 — Японія 7,5
16 — Сполучені Штати 7,4
37 — Литва 4,9
46 — Китай 4,4
49 — Польща 4,0
53 — Болгарія 3,8
56 — Гондурас 3,5
57 — Румунія 3,5
58 — Україна 3,4
59 — Кенія 3,3
63 — Росія 3,2
70 — Бангладеш 2,2

Дані Property Rights Alliance (місце, країна, індекс IPRI).
Індекс IPRI включає в себе загалом одинадцять факторів, які можна поділити на три категорії:
- правове і політичне оточення — незалежність судів, довіра населення до судів, політична стабільність та корупція;
- матеріальна власність — захищеність прав власності у законах, реєстрація власності та доступ до кредитів;
- права інтелектуальної власності — захист прав інтелектуальної власності, сила патенту, \"піратство\" авторських прав та захищеність торгових марок.

Специфіка індексу IPRI полягає в тому, що він розраховується на основі багатьох інших індексів, досліджень і опитувань. Зокрема, таких, як індекс конкурентоспроможності Всесвітнього економічного форуму, дослідження Світового банку (дослідження інвестиційного клімату, показників державного управління та простоти ведення бізнесу), індекс поширення корупції Transparency International, звіт Світової асоціації торгових марок та ін.
Іронічний факт: похвалитися Україна може лише статевою рівноправність при забезпеченні прав власності. Україна має 9,3 бали з 12 можливих в цій шкалі. Стільки ж мають розвинені країни — Великобританія, Японія, США. Звучить курйозно, оскільки це означає лиш те, що насправді в Україні жінки та чоловіки однаково незахищені від посягань на їх власність.
Втім, експерти висловлюють стриманий оптимізм. \"Позиція України не така вже й погана, зважаючи на те, що 70 країн охоплених індексом — це не найгірші. Здається, що якби включили інші, то позиція не дуже змінилася б, отже Україна опинилася б у центральній частині списку\" — впевнений старший економіст \"CASE Україна\" Володимир Дубровський.
Дубровський відзначає той факт, що за важливим показником захисту прав на матеріальну власність Україна виглядає найгірше (і це єдиний випадок, де вона гірша за Росію). Однак, при цьому Польща чомусь опинилася за цим показником ще нижче. Директор Департаменту економічного аналізу та публікацій Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Олексій Блінов припускає, що у цьому рейтингу можуть бути певні неточності, які можна витлумачити на користь України.
\"Автори використовують не автентичні показники з досліджуваних країн, а рейтинги інших організацій. Тому ми не можемо бути впевнені, що Україна має справді гірше поводження з правами власності, ніж, скажімо, Гондурас\", — вважає Блінов.
Експерти підкреслюють, що чим більше у країни балів за індексом IPRI, тим вищий у неї і рівень життя. Середній показник ВВП на душу населення серед чверті країн з найбільш захищеним правом власності — 32 тис. 994 дол., у чверті країн з найменш захищеним правом власності (Україна якраз в цій групі) — 4 тис. 294 дол. Отже, очевидний найтісніший зв\'язок між захищеністю прав власності і добробутом людей у країні.
Хотілося б підкреслити і той факт, що Рівненщина також робить активні кроки у питанні захисту інтелектуальної власності. Так, MAXIcard(r) Association і Рівненська торгово-промислова палата в рамках Програми сприяння розвитку малого підприємництва на 2007-2010 рр., спільно із GURT International Training Group, Головним управлінням економіки Рівненської ОДА проводить вперше Всеукраїнську конференцію з ефективного управління та захисту знаків для товарів та послуг \"Торгові марки-ефективний інструмент розвитку бізнесу\", що відбудеться у Рівному 4-5 травня 2007 року. Це такий перший й унікальний захід на теренах області. А у національному форматі такого роду подій відбулося не більше 10.
Рівненські підприємців матимуть змогу долучитися до участі у цій події. Детальніше на офіційному сайті: http://consulting.rv.ua. З усіх питань щодо участі, просимо Вас звертатися до Асоціації \"Максі Кард\": за тел.(0362) 695-375, E-mail: info@consulting.rv.ua
Юрій ТРАЧУК
MAXI CARD(r)
голова ради директорів
Тел./факс (0362) 695-375
head@maxi-card.com
http://maxi-card.com — сайт асоціації
 

КУРСИ ВАЛЮТ

USD | finance com uaRUR | finance com ua
EUR | finance com ua 

КОНТАКТИ

Адреса:
м.Рівне, вул. Гетьмана Мазепи, 19

тел.:
(0362) 26-38-66, 26-96-74

тел./ факс:
(0362) 26-38-66, 26-96-74,

rcci@rivne.com
www.rcci.rivne.com