м.Рівне, вул.Гетьмана Мазепи,19
(0362) 62-05-33, office@rcci.rivne.com

Як працюється бізнесу в зоні діяльності Поліської митниці – говорили під час засідання «круглого столу»

18/02/2021

Сьогодні відбулася зустріч за «круглим столом» начальника Поліської митниці Держмитслужби Сергія Панчука з керівництвом Територіального відділення Асоціації платників податків України в Рівненській області Маріяном Годою, Ларисою Садовою, президентом Рівненської торгово-промислової палати Миколою Ярощуком, власним кореспондентом газети «Урядовий кур’єр» в Рівненській області Інною Омелянчук.

В зустрічі взяли участь посадові особи Поліської митниці Держмитслужби – начальник управління адміністрування митних платежів, митної вартості та класифікації товарів Ірина Остапенко, начальник відділу забезпечення митного контролю та оформлення Ігор Козлинець.

Представники громадськості повідомили, що ініціювали такий «круглий стіл» напередодні робочої зустрічі Голови Держмитслужби України Павла Рябікіна з Асоціацією платників податків України.

Щоб  зрозуміти, як працюється бізнесу в зоні діяльності Поліської митниці, упродовж січня, лютого 2021 року займались моніторингом проблемних питань, які стоять перед бізнесом. Для цього було проведено опитування респондентів, залучених до здійснення зовнішньоекономічної діяльності, у тому числі членів АППУ, представників Торгово – промислової палати.  Підготовлено перелік проблемних питань і пропозицій, які, на думку суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, необхідно вирішувати, в тому числі на законодавчому рівні.

«Інформація, отримана шляхом цього опитування, стане основою для напрацювання рекомендацій для вирішення існуючих проблем. Адже представники Асоціації платників податків України спільно з владою  наразі працюють над проєктом Стратегії економічної безпеки України до 2025 року, над спільними позиціями, які будуть імплементовані до проєкту.  Після прийняття Стратегії – на виконання документу будуть розроблятися відповідні документи, законопроєкти по кожному напрямку»,- зазначив Маріян Года.

Керівник митниці прокоментував запропоновані бізнесом пропозиції в частині можливості їх впровадження. Сергій Панчук також розповів про пріоритети роботи Держмитслужби у 2021 році, які позитивно вплинуть на роботу бізнесу – створення нової ІТ-системи Митниці, окремої системи митного аудиту, операційної платформи «розумний пункт пропуску», яка повинна інтегрувати всі засоби митного контролю та автоматизувати процеси в пунктах пропуску, забезпечити необхідним функціоналом Нової комп’ютеризованої транзитної системи NCTS, яка імплементується Україною.

Президент Рівненської торгово-промислової палати Микола Ярощук подякував начальнику Поліської митниці за пряму і відверту дискусію, за конкретні відповіді на запитання, та відмітив: «Позитивним є те, що представники Рівненської торгово-промислової палати та АППУ об’єдналися, опитали бізнес, виявили нагальні проблеми, почули фахову оцінку від керівництва Поліської митниці та зможуть передати пропозиції безпосередньо до Державної митної служби України».

За підсумками зустрічі учасники домовились про подальшу співпрацю і далі обмінюватися думками про шляхи вирішення проблемних питань, які хвилюють суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.