м.Рівне, вул.Гетьмана Мазепи,19
(0362) 62-05-33, office@rcci.rivne.com
НОВИНИ Всі новини

Посилення санітарно – епідеміологічного та міграційного контролю

12/03/2020

Керівництво РК приділяє особливу увагу логістичній діяльності в рамках Транскасіпійського міжнародного транспортного маршруту (МА «ТМТМ») та інших маршрутів в інтересах реалізації ініціативи «Нового Шовкового шляху», нової Стратегії ЄС щодо Центральної Азії, зокрема набутої 01.03.2020 р. чинності Угоди про розширене партнерство і співробітництво ЄС і РК.

Водночас, у зв’язку з небезпекою поширення коронавірусу COVID-19 Президент РК К.-Ж.Токаєв 26.01.2020 р. надав доручення Уряду РК на проведення упереджувальних заходів, які того ж дня в ході проведення міжвідомчої наради під головуванням Прем’єр-міністра РК А.Маміна були прийняті в формі комплексу заходів за 10-ма напрямами, перший з яких передбачає «посилення санітарно- епідеміологічного та міграційного контролю у пунктах пропуску на державному кордоні, у т.ч. на об’єктах повітряного, автомобільного та залізничного транспорту».

Першочергово було припинено повітряне, залізничне і автомобільне сполучення з КНР, припинено (обмежено) низку авіарейсів з країнами, в яких спостерігається спалах захворювання (Іран, Південна Корея, Японія тощо).

Постановою Головного санітарного лікаря РК Ж.Бєкшина №21-11/393 від 26.02.2020 р., яка набула чинності 01.03.2020 р., в залежності від ситуації з поширенням небезпечного коронавірусу визначено три категорії країн та конкретні алгоритми дій з прибулими до РК особами за кожною з категорій. При цьому розглядається період з 14 днів, передуючий прибуттю до РК.

І категорія поділена на І-А (Китай, Іран) та І-Б (Гонконг, Макао, Тайвань, Південна Корея, Японія, Італія). За місцем прибуття до РК всі прибулі з цих країн, особи на 14 днів поступають в карантин з ізоляцією в стаціонарі. В окремих випадках карантин може бути подовжено. Протягом 10 днів після виписки пацієнти перебуватимуть під наглядом медичної установи за місцем проживання. Стан їх здоров’я буде щоденно уточнюватися засобами зв’язку.

До ІІ категорії належать особи, які прибувають з країн – Сінгапуру, Таїланду та Азербайджану. Ці особи не будуть ізольовані, але перебуватимуть під домашнім карантином протягом 14 днів. їх стан здоров’я контролюватиметься шляхом щоденним відвідування медичним працівником поліклініки за місцем проживання. У наступні 10 днів передбачено щоденне здійснення засобами зв’язку моніторингу стану здоров’я зазначених осіб.

ІІІ категорія – це особи, які прибули з країн – ФРИ, США, ОАЕ. Великої Британії. Франції. Малайзії. Кувейту. Бахрейну, Іспанії. Прибулі з цих країн особи не матимуть обмежень щодо пересувань. Вони перебуватимуть під щоденним моніторингом засобами зв’язку та медичним наглядом в поліклініці за місцем проживання протягом 24 днів з дня перетину кордону Казахстану.

Порушники встановленого режиму притягуються до адміністративної відповідальності.

За інформацією МОЗ РК, з 1 березня ц.р. в транспортних «хабах» та пунктах пропуску па державному кордоні посилено режим моніторингу прибулих осіб. Оскільки симптоми ГРВІ і коронавірусу COVID-19 є ідентичними, то підвищена температура тіла, кашель, чхання або знаходження поруч з особою, в якій були визначені такі симптоми, може стати причиною ізолювання і направлення для проведення тест-контролю і карантину на 14 днів до спеціалізованої інфекційної лікарні за місцем перевірки.

Використання автоперевізниками України паромної переправи Баку-Курик (або Актау) на Каспійському морі мають враховувати спалах захворювання в Ірані і подальше перенесення його на територію Азербайджану і Грузії. Спільне перебування з особами з Ірану (категорія І-Б) і Азербайджану (категорія II) вже може стати причиною затримки і направлення в карантин. Такий випадок був можливим 01-03.03.2020 р. в ході переміщення українських автоперевізників поромом «Професор Гуль» за маршрутом Баку-Курик.

Відповідно до відомчого наказу РК у сфері торгового мореплавання № 02-01- 173 від 28.02.2020 р. «Про заходи профілактики коронавірусної інфекції» передбачено всім портам і причальній інфраструктурі посилити санітарно- епідеміологічний контроль, зокрема: заборонити вихід із суден членів екіпажів та інших осіб, які знаходяться на борту судна до схвалення санітарно-карантинним контролем; при підході до портів РК повідомляти про стан здоров’я екіпажу та інших осіб; організувати дезинфікаційні бар’єри між судном і причалом, визначити санітарний причал для стоянки суден; встановити медичний нагляд за всіма екіпажами суден, забезпечити готовність медичних постів для проведення дезинфекційних дій. За останньою інформацією з 05.03.2020 р. припинено поромне перевезення автоперевізииків між Баку-Курик (Актау).