м.Рівне, вул.Гетьмана Мазепи,19
(0362) 62-05-33, office@rcci.rivne.com
НОВИНИ Всі новини

ПРОФІЛЬНЕ СТАЖУВАННЯ У НІМЕЧЧИНІ 2021

13/05/2020

Стипендіальна програма пропонує активним і мотивованим студентам старших курсів унікальну можливість – пройти профільне (!) стажування на провідних підприємствах Німеччини. Серед них є як відомі світові компанії, що представляють ключові галузі економіки (Bosch, Siemens, Bombardier, Volkswagen, SAP, PwC, Commerzbank, Metro, Kaufland, Deutsche Bahn, John Deer, Allianz, Hannover Ruck, Roland Berger), так і маловідомі широкому загалу представники малого та середнього бізнесу. Також є серед учасників деякі дослідницькі інститути та фонди (Konrad-Adenauer-Stiftung, IAMO, IAK Agrar Consulting, Frauenhofer Institut fur Energie-wirtschaft), що надають місця аспірантам і студентам, які пов’язують своє майбутнє з науковою діяльністю.

З 2015 року майже 200 студентів змогли скористатися численними перевагами стипендіальної програми та здобути свій перший закордонний досвід. Стажування розпочинається 1 лютого 2021 року і триватиме від трьох до п’яти місяців.

Проект фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва і розвитку (BMZ), приймаючими компаніями та впроваджується спільними зусиллями Торгово-промислової палати України та Німецького товариства економічного співробітництва (GIZ GmbH).

Відсутність міжнародного досвіду та практичних навичок, а також затеоретизований характер навчання часто негативно впливають на шанси випускників на ринку праці. Стипендіальна програма має на меті ознайомити її учасників з корпоративною культурою, структурою приймаючих підприємств, проектною роботою, сучасними видами менеджменту, європейськими умовами та стилем праці тощо. У такий спосіб вони не лише здобувають нові практичні навички та вміння а й покращують свою іноземну мову та підвищують рівень професійної підготовки.

Після повернення в Україну випускники програми зазвичай знаходять достойну роботу, яка відповідає рівню їх кваліфікації та очікуванням.Стажери отримують щомісячно стипендію розміром ~ 500 євро, випускники – мінімальну заробітну плату. Додатково покриваються витрати на переліт, проживання, медичну страховку та трансфер до місця стажування. Оскільки програма є урядовою, візу стипендіати отримують безкоштовно. Після стажування вони можуть приєднатися до клубу випускників, отримувати ексклюзивну інформацію, підтримувати зв’язки з іншими стипендіатами та безкоштовно приймати участь у різних заходах тощо.

Цільова група:

  • студенти 3-5 курсів (вищі семестри – щонайменше 2 повних роки навчання,

або ті, які закінчують другий курс у цьому році);

  • випускники та аспіранти (до 30 років).

Напрями навчання:

мехатроніка, машинобудування, комп’ютерна інже­нерія, електроніка та електротехніка, транспорт і ло­гістика, енергетика, сільське господарство, цивільне та промислове будівництво, фінанси, математика, страхування, банківська справа, комп’ютерні науки та інформаційні технології, хімія, біологія, політоло­гія, германістика, медіа та журналістика тощо.

Заявник має володіти англійською і/або німецькою мовою. Наявність мовного сертифіката не є необхід­ною умовою для участі. Перший практичний досвід та активна громадянська позиція будуть додатковими перевагами.

Заявка подається онлайн з 01.05 до 15.06.2020 і складається з таких документів:

  • резюме (анкету для заповнення необхідно завантажити на сторінці програми);
  • скан копії залікової книжки з (власним) перекладом (завіряти не обов’язково);
  • виписка із залікової книжки, завірена у деканаті (overview of grades, transcript of records), у разі якщо тебе запросили на співбесіду;
  • випускникам необхідно додати копію диплому з оцінками на англійській мові;
  • інші документи подаються за наявності (рекомендаційні листи, сертифікати, професійні дипломи, довідки про участь у міжнародних проектах, громадській діяльності тощо).

Більш детальна інформація на сторінці програми:
http://stipendienprogramm-ukraine.de

Всі документи подаються англійською або німецькою мовою виключно в електронному вигляді і надсилаються PDF-файлом на адресу:

bewerbungen-giz-stipendienprogramm-ukraine@giz.de

Якщо тобі буде щось незрозуміло і типотребуватимеш консультації з того чи іншогопитання, можеш у будь-який час звернутися до нас і ми охоче тобі допоможемо. Також ти можеш приєднатисядо нашої групи у Facebook:

https://www.facebook.com/groups/UAinternship/

або у Instagram:

https://www.instagram.com/german_internship_for_ukraine/

слідкувати за актуальними новинами та зв’язуватися з колишніми стипендіатами.