м.Рівне, вул.Гетьмана Мазепи,19
(0362) 26-38-66, office@rcci.rivne.com
НОВИНИ Всі новини

УКРАЇНА ТА БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА РОЗШИРЮЮТЬ СФЕРУ СПІВПРАЦІ

14/03/2019

На українсько-боснійсько-герцеговинському круглому столі, що відбувся в ТПП України, обговорили можливі шляхи подальшого розвитку співпраці країн.
«Представники українських підприємств та організацій зацікавлені у взаємодії. І нашим головним завданням є створення майданчика для спілкування бізнесу між собою. Ця зустріч є нашим черговим кроком до поглиблення співпраці», – зазначив Валерій Король, віце-президент Торгово-промислової палати України.

Метою круглого столу було визначення пріоритетних напрямів співробітництва України та Боснії і Герцеговини.
«Ми б хотіли створити такі правові рамки, які сприятимуть нашому співробітництву. Ми хочемо сказати «Ласкаво просимо!» українському бізнесу», – сказав Мато Франічьевіч, Перший заступник Міністра зовнішньої торгівлі та економічних відносин Боснії і Герцеговини, співголова Спільного українсько-боснійсько-герцеговинського комітету.
«За 18 років після підписання торговельної угоди Україна та Боснія і Герцеговина переходили від активної взаємодії до періодів, коли торговельно-економічних відносин між країнами майже не існувало. Перед нами стоїть амбітна мета: закріпити розвиток відносин на тому рівні, що існує зараз, та активізувати його в декілька разів», – прокоментував Юсуф Куркчі, Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

У торговельно-економічному співробітництві двох країн переважає торгівля товарами. За даними Держстату України, загальний обсяг торгівлі товарами у 2018 р. становив 44,57 млн дол. США.

«Ми маємо орієнтуватися не тільки на експорт та імпорт товарів. Чим більше розширювати можливості сторін, тим більше успіху ми зможемо досягти», – зазначив Валерій Король.

Зокрема, представники туристичних компаній «Sputnik Kyiv»  (Україна) та NEBO-TOURS (Боснія і Герцеговина) презентували потенціал взаємодії у туристичній сфері.
Серед інших напрямів визначено фармацевтичну галузь, агропромисловий сектор, обмін ІТ-технологіями.

«Протягом останніх років обсяг торгівлі товарами між країнами збільшився. І ми задоволені цим. Зараз ми маємо ще більше можливостей і бажання працювати на результат», –  прокоментував Мідхат Саліч, заступник міністра з питань двосторонніх економічних відносин Боснії і Герцеговини.

Круглий стіл проходив за участі Андрія Васильківського (Почесного консула Боснії і Герцеговини в Україні), Владислава Страшного (голови Комітету з питань охорони здоров’я та фармації при ТПП України), Олександра Левченка (радника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Хорватія (2010–2017 рр.), Надзвичайного і Повноважного Посла України в Боснії і Герцеговині (2011–2017 рр.) за сумісництвом), Алли Шаповалової (голови Комітету підприємців туристично-готельної індустрії при ТПП).

Після круглого столу представники бізнесу обох країн мали можливість продуктивно поспілкуватися між собою та налагодити нові зв’язки.