Рівненська торгово-промислова палата

Rivne Chamber of Commerce & Industry

«Ми впевнено дивимось у майбутнє
і відкриті до ділового співробітництва!»

Волинські торгиВолинські торги 2019 №06 (82) — Сервіс контакт №6 (2004) Інформація для бізнесу
         ДЕСЯТЬ НАЙКРАЩИХ БЕЗКОШТОВНИХ СПОСОБІВ ЗАОХОЧЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ
Чи заохочуєте ви своїх працівників, коли вони того заслуговують? Сподіваємось що так! Чому? Заохочення працівників за хороше виконання роботи — це найкращий спосіб зберегти їхню зацікавленість роботою. Існує величезна кількість способів, як високо поцінувати і віддячити працівникам за хороше виконання роботи. Багато з цих способів, якщо і вимагають грошових затрат для їхнього здійснення, то дуже незначних. Ні, немає ніякої необхідності презентувати працівників відпочинком на Багамах чи виплачувати їм по 1000 доларів премії, чи дарувати позолочені кавоварки. Можливо це і дивно, але форми заохочення працівників, які наведено нижче, окрім того, що не вимагають витрат, є ще й стимулюючими. Не вірите нам? Спробуйте самі, і переконаєтесь!

ЦІКАВА РОБОТА

Незважаючи на те, що деякі завдання, які ви особисто виконуєте кожен день, давним-давно стали для вас набридливими, вони можуть бути дуже цікавими для працівників. Якщо ваші підлеглі блискуче виконують свої завдання, заохотьте їх, передавши деякі зі своїх обов'язків або доручивши розробку проектів, над якими було б цікаво працювати. Це вам не коштуватиме і 10 копійок, але в той же час ваші працівники будуть мати стимул, оскільки зможуть розвивати свої професійні навики. Від цього всі будуть у виграші.

ПУБЛІЧНЕ ВИЗНАННЯ

Кожна людина хоче, щоб її відзначили і високо поцінували за хороше виконання роботи. Одним з найлегших і найефективніших способів заохочення ваших працівників без грошових затрат є публічне оголошення подяки за їхні зусилля. Цього можна досягнути через повідомлення про їхні досягнення на загальних зборах, відсилаючи електронною поштою вітальні повідомлення за відмінну роботу (з копіями для решти працівників відділу чи організації), розміщення статті про зусилля працівників в рекламному проспекті компанії або іншими методами. Спробуйте. Що ви втратите?

ВІЛЬНИЙ ЧАС

Інший, не менш важливий і такий, що не вимагає грошових витрат, спосіб заохочення працівників — надання їм вільного часу. В нинішньому дуже заклопотаному діловому світі вільний від роботи час став неймовірною цінністю. Люди прагнуть проводити якомога більше часу зі своїми друзями та сім'ями і якомога менше — в офісі. Звичайно, наслідки розукрупнення і реорганізації вимагають від кожної людини виконання більшого об'єму роботи. Якщо ви надасте працівнику вільний час або вихідний, то він зрадіє можливості ненадовго покинути офіс, щоб зайнятися своїми особистими справами, порибалити або просто відпочити. Повернеться він бадьорим і вдячним за наданий вільний час, яким ви заохотили його зусилля.

ІНФОРМАЦІЯ

Ваші працівники чекають на інформацію. Однак деякі керівники зберігають її в таємниці і охороняють так, ніби це золотий запас держави. Замість того, щоб приховувати інформацію від своїх підлеглих, поділіться нею. Розкажіть їм про те, як функціонує організація, і які в неї перспективи на майбутнє. Надаючи працівникам інформацію, ви не тільки допомагаєте їм в прийнятті обґрунтованих рішень, але й показуєте цим, що цінуєте їх як людей. Хіба це не те, чого хоче кожен?

ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

Працівники завжди хочуть знати, наскільки цінується те, що вони роблять на своєму робочому місці. Єдина людина, яка може їм про це сказати — це ви, їхній керівник. Попросіть їх пообідати з вами. Поцікавтеся, як йдуть справи, чи є в них які-небудь запитання по роботі і чи не потребують вони допомоги. Забезпечте зворотній зв'язок. Подякуйте їм за хороше виконання роботи. Справді, чим сильнішим є зворотній зв'язок і чим частіше ви його використовуєте, тим кращою буде здатність працівників відповідати вашим вимогам і вимогам організації.

ЗАЛУЧЕННЯ

Залучайте співпрацівників в процес прийняття рішень, особливо тих, які стосуються їх самих. Так чинячи, ви покажете своїм працівникам, що поважаєте їхню точку зору, а також гарантуєте для себе отримання найправдивішої інформації в процесі прийняття рішень. Службовці здатні найкраще вирішити проблему, оскільки саме вони безпосередньо здійснюють виробничий процес і спілкуються зі споживачами. Виконавці можуть краще за вас знати, що спрацьовує, а що — ні. На жаль, у багатьох працівників ніколи не питають їхньої думки, а якщо і запитують, то ця думка відразу відкидається. Залучаючи працівників, ви збільшуєте їхню відповідальність перед організацією. Витрати — нульові. Віддача — величезна.

НЕЗАЛЕЖНІСТЬ Працівники високо цінують свободу в виборі способу виконання роботи. Нікому не подобається інспектор чи керівник, який завжди стоїть в працівника за спиною, нагадуючи йому про сувору послідовність виконання роботи, і який щоразу поправляє, коли той робить щось не так. Коли ви даєте вказівку працівникам, що саме потрібно робити, забезпечте необхідні умови, а потім надайте їм можливість самим вирішити, яким чином виконати цю роботу так, як того хочете ви. Окрім того, працівники, коли відчують свою незалежність, привнесуть додаткові ідеї, енергію та ініціативу в свою роботу.

СВЯТКУВАННЯ

Дні народження, річниці організації, найвища середня кількість виробленої продукції і багато-багато інших подій — чудова нагода для того, щоб їх відсвяткувати. Купіть декілька коробок тістечок і влаштуйте вечірку! (Так, ця ідея не належить до тих, що не потребують грошових витрат.) Ваші підлеглі гідно оцінять заохочення, а ви — виконання роботи та відданість працівників.

ГНУЧКІСТЬ

Всі працівники цінують вільний графік роботи. Деякі посади, такі як секретар, продавець, охоронник, безсумнівно, вимагають жорсткого графіка і конкретно визначеного місця роботи. В той же час інші посади, наприклад, програміста, технолога, фінансового аналітика, не так сильно прив'язані до годин і встановленого вами робочого місця. Надавши вашим працівникам можливість виявити гнучкість у використанні їх власного робочого часу і робочого місця, можете сильно стимулювати їх. В організаціях, де це неможливо зробити, все одно можете надати вашим працівникам повноваження для прийняття ними щоденних рішень про те, як вони повинні виконувати свою роботу або яку відповідальність мають нести за обслуговування споживачів.

ПІДВИЩЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Більшість працівників вдосконалюються на своєму робочому місці. Вдосконалення через вивчення нових можливостей, які ви їм надасте, є шансом навчитися новому і набути досвід в організації. Деякі працівники задоволені рухом в нікуди. Але більшість має надію пізнати більше, аби мати змогу приймати рішення на високому рівні і підвищувати як свою відповідальність, так і платню. Тому надайте своїм працівникам можливість діяти, навчатися і професійно зростати — то є сильний стимулюючий фактор. Це демонструє їм вашу довіру і повагу. Не намагайтесь стимулювати своїх підлеглих, розпалюючи вогнище НАВКОЛО них. Краще знайдіть способи запалити вогонь в НИХ САМИХ, щоб вони прагнули зробити на роботі все, на що здатні.

 

 

КУРСИ ВАЛЮТ

USD | finance com uaRUR | finance com ua
EUR | finance com ua 

КОНТАКТИ

Адреса:
м.Рівне, вул. Гетьмана Мазепи, 19

тел.:
(0362) 26-38-66, 26-96-74

тел./ факс:
(0362) 26-38-66, 26-96-74,

rcci@rivne.com
www.rcci.rivne.com