м.Рівне, вул.Гетьмана Мазепи,19
(0362) 62-05-33, office@rcci.rivne.com
ПОСЛУГИ Всі послуги

Штрихове кодування

Штриховий код – це комбінація вертикальних смуг і цифр ( розмір і розташування яких регламентований певними правилами), що представляє той чи інший товар у закодованому вигляді. Код дозволяє швидко і точно зчитати інформацію про товар за допомогою електронного пристрою – сканера.

Низка діючих нормативних документів України передбачає обов’язкове маркування товарів штриховими кодами. Перелік таких товарів наведено у «Положенні про штрихове кодування товарів» Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України №255 від 20.08.2002 року. Зокрема, обов’язковому маркуванню штриховими кодами підлягають алкогольні напої та тютюнові вироби, примірники аудіовізуальних творів та фонограм, лікарські засоби та інші товари, маркування яких штриховими кодами передбачене чинними законодавчими актами України. Хоча вимоги нормативних документів не охоплюють всіх товарів, обов’язкову наявність штрихового коду на товарі зумовлюють потреби сучасних підприємств оптової та роздрібної торгівлі для здійснення усіх облікових операцій при поставках і продажу.

Всесвітня система товарної нумерації GS1 – це інтегрована система всесвітніх стандартів, що забезпечує точну ідентифікацію товарів, послуг і торгових партнерів , а також інформаційні комунікації щодо них.

Міжнародна організація GS1 координує роботу всесвітньої товарної нумерації та несе відповідальність за унікальність ідентифікаційних номерів (штрихових кодів).

Асоціація Товарної Нумерації України «ДжіЕс1 Україна» є членом Міжнародної організації GS1 та її офіційним представником в Україні.

Рівненська торгово-промислова палата є уповноваженим представником Асоціації «ДжіЕс1 Україна» з правом здійснювати на території Рівненської області юридичні і фактичні дії від імені Асоціації з питань штрихового кодування.

Рівненська ТПП надає наступні послуги по штриховому кодуванню:
  • Інформує про призначення всесвітньої системи GS1, асоціації “GS1 Україна”, її цілі та завдання, повноваження, структуру, умови членства.
  • Надає консультації з питань присвоєння штрихових кодів та їх впровадження,.
  • Готує комплекти документації до вступу в члени асоціації, для присвоєння штрихових кодів.
  • Проводить редагування цієї документації та внесення її в електронну базу.
  • Виконує всі роботи з підписання договорів про членство в асоціації ” GS1 Україна ” та з присвоєння штрихових кодів.